Proef moet personeelstekort in zorgsector aanpakken

Lager opgeleiden werven voor baan in de zorg.

De ministeries van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Onderwijs, Cultuur en Wetenschap starten vandaag een proef om het tekort aan personeel in de zorg aan te pakken. Vooral lager opgeleiden die nog nooit hebben gewerkt, moeten in de zorgsector aan de slag.

Door de vergrijzing is steeds behoefte aan mensen die in de zorg werken, maar er zijn niet genoeg jonge mensen om die zorg te leveren. Op dit moment werkt 13 procent van de beroepsbevolking in de zorg. In 2025 moet dit percentage rond 22 procent liggen.

Dat leidt tot knelpunten op de arbeidsmarkt, vooral in de ouderenzorg, de thuiszorg en de gehandicaptenzorg. In het najaar presenteert het ministerie van VWS een plan om het personeelstekort tegen te gaan.

Proefproject
Vooruitlopend hierop slaan zorgwerkgevers, gemeenten, uitkeringsinstanties, centra voor werk en inkomen en onderwijsinstellingen de handen ineen om lager opgeleiden te werven voor een baan in de zorg. Zij richten zich in deze proef vooral op mensen die al lang niet, of nog nooit, hebben gewerkt.

Verder krijgen mensen die al in de zorg werken een vervolgopleiding, zodat ze kunnen doorstromen. Ook komt er meer aandacht voor vrijwilligers die een steentje willen bijdragen.

Regio’s
De proefprojecten gaan in zeven regio’s van start: in Den Haag, Delft, Emmen, Heerlen, Haarlemmermeer, Tilburg en Twente. De looptijd is van 1 september 2007 tot en met 31 december 2008.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?