Werkgevers willen simpel collectief ov-contract afsluiten

De concurrentie op het spoor en bij de buslijnen heeft gezorgd voor een onoverzichtelijke situatie, waardoor werkgevers niet zo snel meer een collectief ov-contract kunnen sluiten. Werkgeversorganisatie VNO-NCW gaat afspraken maken, zodat werkgevers vaker zullen kiezen voor alternatieven voor de auto.

Het openbaar vervoer wordt aantrekkelijker voor werkgevers als zij op makkelijke wijze een collectief ov-contract kunnen afsluiten. VNO-NCW is namens ondernemers ondertekenaar van het Energieakkoord. Daarin staat onder meer dat bedrijven het gebruik van het openbaar vervoer voor woon-werkverkeer moeten bevorderen, want dar levert dat een bijdrage aan energiebesparing.

Eén loket werkgevers
Volgens de werkgeversorganisatie is het ov de laatste jaren voor ondernemers onoverzichtelijker geworden, omdat er zoveel meer ov-partijen zijn bijgekomen. Daarom pleit VNO-NCW voor een makkelijke collectieve inkoop.

Prioriteit voor de werkgevers is dat ze aan één loket zaken kunnen doen voor het vervoer voor al hun werknemers. Ook voor de werknemers moet het gemakkelijk zijn, aldus de ondernemingsorganisatie. ‘Met één kaart moeten zij overal kunnen reizen en bijvoorbeeld ook een fiets kunnen stallen of huren. Volgens VNO-NCW biedt de ov-chipkaart veel mogelijkheden om dit te realiseren, als ook om het afrekenen eenvoudig en transparant te maken’.

Energieakkoord
Auto’s uit de spits halen om de files te verminderen is al langer een gezamenlijk streven van werkgevers en beleidsmakers. Maar ook voor de uitvoering van het Energieakkoord is het van belang dat het voor werkgevers makkelijker wordt gemaakt om een complete ov-kaart aan hun werknemers te kunnen aanbieden.

Een collectieve inkoop moet daarbij zorgen voor een aantrekkelijke prijs voor werkgevers en werknemer. Hierdoor wordt het openbaar vervoer aantrekkelijker gemaakt, voor werkgevers en werknemers, als alternatief voor de auto in het woon-werkverkeer, stelt VNO-NCW.

MIS NIKS MEER: Schrijf je hier in voor de gratis HR-nieuwsbrief

Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?