Bouwplaatsen in steden vaak gevaarlijk

Vooral rolsteigers vertonen gebreken.

Er is veel mis met bouwplaatsen in binnensteden. Dat blijkt uit controles door de Arbeidsinspectie.
Op 287 plekken die bezoek kregen van inspecteurs overtraden werkgevers of werknemers in totaal 344 keer de regels.

De Arbeidsinspectie controleerde in april vooral kleinere bouwplaatsen in dertig grote en middelgrote steden. Het ging daarbij onder meer om dakdekkers, schilders, installateurs en platenleggers.

In totaal zijn 119 rolsteigers geïnspecteerd. In driekwart van de gevallen zijn manco’s aangetroffen. Meestal ontbrak de beveiliging langs de werkvloer. Ook waren de steigers vaak verkeerd opgebouwd. Hierdoor bestaat er risico op instorting of omvallen.

De overtredingen op de bouwplaatsen waren 157 keer zó ernstig dat de inspecteurs het werk lieten stilleggen. Dat werd bijvoorbeeld gedaan als werknemers op grote hoogten langs een rand werkten, zonder dat ze werden beschermd door leuningen. Ook kwamen de inspecteurs op plekken waar niet volgens de regels werd gewerkt met asbest.

In 54 gevallen kreeg de werkgever een boete en 171 keer gaven de inspecteurs een waarschuwing. Drie keer ging een werknemer op de bon omdat hij geen gebruik maakte van beschermingsmateriaal terwijl dat wel aanwezig was op de werkplek.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?