VNO-NCW: doorwerken niet afdwingen bij rechter

Aantal 65-plussers mag langer doorwerken.

VNO-NCW vindt het een "buitengewoon ongewenste" ontwikkeling dat werknemers naar de rechter stappen om hun pensionering aan te vechten. De werkgeversorganisatie is er niet op tegen dat mensen langer willen doorwerken, maar daar moeten beide partijen – werknemer en werkgever – het dan wel over eens zijn.

De Werkgeversorganisatie reageert op een aantal recent gedane uitspraken door rechters waarin 65-plussers langer mogen doorwerken. In het verleden ging men uit van een stilzwijgende beëindiging van het contract zodra werknemers 65 worden, rechters nemen dit nu niet meer automatisch aan.

Werkgevers houden vast aan de AOW-leeftijd van 65 jaar. In cao's is geregeld dat het arbeidscontract om die reden van rechtswege wordt ontbonden. Dat levert in de praktijk weinig problemen op. VNO-NCW gaat er dan ook vanuit dat het bij de gang naar de rechter om incidenten gaat.

Hoeveel mensen het pensioenontslag aanvechten is onbekend. In 2008 werkten ongeveer 100 duizend 65-plussers. Een verdubbeling ten opzichte van 1995.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?