VNO-NCW pleit voor anti-filebonus
Thuiswerkers moeten extra worden beloond.
De fiscale regeling voor thuiswerken moet worden verruimd. En werknemers die telewerken zouden een onbelaste anti-filebonus moeten kunnen krijgen. Daarvoor pleit ondernemingsorganisatie VNO-NCW in een brief aan staatssecretaris De Jager van Financiën.
VNO-NCW wil dat werkgevers een bedrag van 3000 euro per vijf jaar vrijmaken voor werknemers die thuis willen werken. Ook de kosten die thuis gemaakt worden, zoals verwarming en elektriciteit, moeten de thuiswerkers vergoed krijgen. Op dit moment kan een werkgever maximaal 1815 euro per vijf jaar vrijmaken.
Daarnaast zou ook moeten worden gedacht aan een onbelaste anti-filebonus. Die biedt werkgevers de mogelijkheid telewerken gericht te stimuleren, compenseert werknemers voor het zakelijk gebruik van een deel van hun woning en draagt bij aan het oplossen van het het file-probleem.