Werknemer mist slaap vanwege het werk

Meerderheid ligt geregeld te piekeren over komende week.

Driekwart van de Nederlandse werknemers heeft wel eens moeite om op zondag in slaap te komen, vanwege de naderende werkweek. Voor een derde is dit zelfs een wekelijks terugkerend probleem. Dit blijkt uit een opiniepeiling van Monsterboard.nl, onder circa 25.000 werknemers in dertien landen.

In vergelijking met werknemers in de VS en Groot Brittannië, slaapt de Nederlandse werknemer nog relatief goed. In die landen ligt ruim de helft wekelijks te piekeren over de nieuwe werkweek. Het Europese gemiddelde ligt op 42 procent.

In Nederland mist een kwart van de werknemers nooit slaap vanwege het werk. Bij een groot project, is het voor 15 procent nog wel eens moeilijk om de slaap te vatten op zondagavond. Een meerderheid van zestig procent ligt minstens een paar keer per maand te piekeren over het werk.

Hongaarse piekeraars
In Hongarije liggen de meeste werknemers wekelijks wakker over de naderende werkweek. Werknemers in Spanje, Denemarken en Noorwegen maken zich ’s nachts het minst druk over het werk.

In Finland geeft in totaal 87 procent van de werknemers aan wel eens in bed te piekeren over de komende werkweek. Ook in Ierland ligt dit aantal boven het Europese gemiddelde.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?