Zzp’er verwacht hogere omzet in 2013

Zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers) zijn optimistischer gestemd over 2013. Terwijl een derde het uurtarief gaat verlagen, denkt ongeveer 40% van de éénpitters in 2013 een hogere omzet te boeken ten opzichte van 2012.

Dat blijkt uit een enquête onder 300 ondernemers uit het ING Ondernemerspanel. Als gevolg van een veranderende arbeidsmarkt verwacht het ING Economisch Bureau dat het aantal zzp’ers in de toekomst verder zal toenemen.

Malaise, maar flexibel
De meeste ondernemers, zowel zzp’ers als kleine ondernemers met personeel, hebben last van de economische malaise. Zzp’ers (62%) hebben hier relatief minder last van dan ondernemers met personeel (75%). Dit komt doordat zzp’ers flexibel zijn. Ze hebben geen personeel in dienst en kunnen zich daardoor sneller aan veranderende omstandigheden aanpassen.


Maatregelen die ondernemers treffen om de crisis het hoofd te bieden (bron: ING Economisch Bureau)

De maatregelen die zzp’ers treffen om de economische tegenwind het hoofd te bieden zijn onder meer:

  • actievere acquisitie,
  • het betreden van nieuwe markten en/of het aanpassen van de product-portfolio,
  • samenwerking zoeken met andere partijen en
  • het uitstellen van investeringen.

Stilzitten en afwachten is voor de meeste ondernemers geen optie. Ondanks de lastige markt, blijven zzp’ers optimistisch. Ongeveer 40% van de ondervraagde zzp’ers en ondernemers met personeel verwacht dit jaar namelijk een hogere omzet te realiseren ten opzichte van 2012. Slechts 15% van de zzp’ers verwacht dit jaar een lagere omzet, tegenover 29% van de ondernemers met personeel.

Een miljoen zzp’ers in 2020
Het aantal zzp’ers is de afgelopen jaren sterk toegenomen. De groei zal de komende jaren minder sterk zijn, maar toch genoeg om in 2020 te kunnen spreken van een miljoen zzp’ers in Nederland. Voor één op de vijf  zzp’ers is het altijd een droom geweest om ondernemer te worden. Bijna de helft (44%) nam de stap om voor zichzelf te beginnen na faillissement of ontslag.

Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?