Bedrijven halveren budget salarisverhoging

Een op drie ondernemingen wil lonen bevriezen.

Nederlandse bedrijven hebben hun budget voor salarisverhogingen bijna gehalveerd, tot 2 procent. Nog maar kort geleden, in het najaar van 2008, werd een budget voor salarisverhogingen voorzien van 3,8 procent. Maar dat was nog voordat de economische crisis echt losbarstte. Dat blijkt uit onderzoek van adviesbureau Towers Perrin bij 71 (middel)grote ondernemingen.

Driekwart van de bedrijven die aan het onderzoek meewerkten, heeft daadwerkelijk het budget verlaagd. Een vijfde heeft geen aanpassingen gemaakt en hanteert gewoon het percentage dat in 2008 was geraamd.

Salarissen bevriezen
Een derde van de ondervraagde bedrijven geeft aan de salarissen te willen bevriezen, of dat al te hebben gedaan. Op functieniveau krijgt 58 procent van de senior executives te maken met een salarisbevriezing.

Maar er zijn ook bedrijven die de salarissen ongemoeid laten. Daar daalt het het salarisbudget voor het management ook het minst: van 3,8 procent naar 3,1 procent.

Belgen verhogen gewoon
In Frankrijk, Duitsland en Groot Brittannië worden de budgetten voor salarisverhoging ook gehalveerd. Alleen in België zijn de budgetten slechts met 0,2 procent gedaald: van 4,8 procent naar 4,6 procent.

In Nederland zitten we met ons salarisbudget momenteel nog maar ongeveer een half procent boven het inflatiecijfer, terwijl België daar nog ver boven zit met ruim 2 procent.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?