CNV: onderzoek nodig naar pensioen via verzekeraars

Nu koersen kelderen, kan pensioen lager uitvallen.

Bijna driekwart miljoen Nederlandse werknemers zijn niet aangesloten bij een pensioenfonds, maar sparen hun pensioen bij elkaar via een beschikbare premieregeling. Vaak werken zij bij bedrijven waar weinig personeel in dienst is. Door de daling van de aandelenkoersen is de waarde van veel van deze beschikbare premieregeling-pensioenen gedaald.

Vakbond CNV wil nu een onderzoek naar de wijze waarop werknemers geïnformeerd zijn over hun pensioen. Ook de gevolgen van de kredietcrisis op de pensioenen moet onder de loep.

Geen gegarandeerd pensioen
Een beschikbare premieregeling is een pensioenregeling, waarbij voor de werknemer een premie vrijkomt om aan het pensioen te besteden. Vaak wordt de premie ingelegd bij particuliere verzekeraars die later het pensioen uitbetalen.

Anders dan bij andere typen pensioenregelingen wordt de werknemer geen vooraf vastgestelde pensioenuitkering in het vooruitzicht gesteld. Nu de koersen gekelderd zijn, kan dat verkeerd uitpakken. Zeker voor mensen die vlak voor hun pensioen zitten is het zuur als zij minder krijgen dan dat ze hadden verwacht, stelt het CNV.

Onderzoek naar risico`s
Het CNV wil dat er een diepgaand onderzoek komt, waarin wordt uitgezocht of mensen vooraf op de hoogte waren van de risico’s van de regeling. Mocht blijken dat een deel van de mensen misleid zijn door verzekeraars, dan zal het CNV voor deze groep pleiten voor een rechtvaardige oplossing.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?