Forse stijging productiviteit met `Slimmer Werken`
Veranderingen in interne werk- en taakverdeling en werktijden lonen.
Bij bedrijven die iets aan ‘Slimmer Werken’ doen ligt de productiviteitsgroei 9 procentpunt hoger dan bij bedrijven die dat niet doen. Dat blijkt uit onderzoek van EIM, in opdracht van het Innovatieplatform onder 650 MKB bedrijven met 5-250 medewerkers.
Alexander Rinnooy Kan (lid van het Innovatieplatform) is verheugd over de resultaten van het onderzoek:"Hier liggen dus echt kansen voor het Nederlandse bedrijfsleven".
‘Slimmer Werken’
Bij ‘Slimmer Werken’ gaat het op dit moment voornamelijk om veranderingen op het terrein van management (met name een andere organisatie- en managementstructuur). Veranderingen in de interne werk- en taakverdeling (met name herschikking van taken op de werkvloer en herinrichting van werkprocessen). Maar ook om veranderingen op het terrein van de werktijden (flexibele werktijden en het mogelijk maken van thuiswerk).
De veranderingen gebeuren doorgaans in samenspraak tussen de werkgever en de werknemer.
Uit het onderzoek blijkt dat 60% van de MKB bedrijven in de afgelopen jaren nog geen acties heeft ondernomen op het vlak van ‘Slimmer Werken’.
‘Slimmer Werken’ bevorderen in MKB
De economische recessie dwingt ondernemers te veranderen en opnieuw naar de bedrijfsprocessen te kijken. Dikwijls vanuit het oogpunt van kostenbesparing en omzetverhoging. Het selecteren, ontwikkelen, behouden en optimaal inzetten van medewerkers blijft echter van essentieel belang om ook op de lange termijn te kunnen overleven. Het Innovatieplatform wil ‘Slimmer Werken’ inzetten om bedrijven te helpen sterker uit de crisis te komen met een samenhangend programma gericht op MKB bedrijven. Aan het Nederlands Centrum voor Sociale Innovatie (NCSI) en Syntens is inmiddels gevraagd een uitvoeringsplan op te stellen.