Iets minder allochtonen werkloos in 2008
Arbeidsmarkt lastig voor allochtone jongeren.
De werkloosheid onder niet-westerse allochtonen is in 2008 slechts licht gedaald, terwijl de daling in de twee voorgaande jaren veel groter was. Er zijn meer allochtonen aan het werk, maar de werkloosheid onder allochtone jongeren is in 2008 juist toegenomen. Dat meldt het CBS.
In 2008 is de werkloosheid onder niet-westerse allochtonen gedaald naar 9 procent. Maar dat werkloosheidscijfer is nog altijd bijna drie keer zo hoog als onder autochtonen. Bijna tweederde (62 procent) van de niet-westerse allochtonen was in 2008 actief op de arbeidsmarkt. Het jaar daarvoor was de arbeidsparticipatie nog maar 59 procent.
Van de vier grootste groepen niet-westerse allochtonen zijn Surinamers het minst werkloos. Met ruim 10 procent is de meeste werkloosheid te vinden onder Marokkanen.
Hoge jeugdwerkloosheid
Voor allochtone jongeren blijft de arbeidsmarkt lastig. Onder deze groep was de werkloosheid in heel 2008 zelfs hoger dan in heel 2007. Van de 15 tot 25-jarige niet-westerse allochtonen was 17 procent het afgelopen jaar werkloos terwijl dit in 2007 nog 15 procent was.
Onder de autochtone jongeren daalde de werkloosheid nog. Dit gold ook voor de allochtonen van middelbare en oudere leeftijden.