Nederlandse consument iets minder somber

Het CBS meldt een opnieuw een lichtpuntje voor het economisch klimaat, want consumenten waren in mei minder pessimistisch over de economie dan in april. Consumenten zijn vooral minder somber over hun toekomstige financiële situatie.

Consumenten zien het komende jaar zonniger tegemoet. Ook als ze terugkijken op de afgelopen 12 maanden, zijn ze minder negatief dan ze eerder waren.

Negatiever waren consumenten wel over hun financiële situatie in de afgelopen 12 maanden, maar ze zijn juist optimistischer over hun portemonnee in de het komende jaar.

Opnieuw forse krimp bedrijfsinvesteringen
Bedrijven zijn nog steeds aan het besparen op investeringen. Ze gaven daar 14 procent minder aan uit dan een jaar geleden. Er wordt vooral minder gebouwd, maar het gaat iets beter met de investeringen in vervoermiddelen.

Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?