Non-profit sector doet weinig met via-via werving

Geld voor aanbrengen kandidaat werkt het best.

Slechts 1 op de 6 werkgevers in de non-profit sector stimuleert eigen medewerkers actief om nieuwe collega's te werven. Dit terwijl dergelijke referral programma's een zeer (kosten-) efficiënte manier zijn om personeel te werven. Een financiële beloning uitloven, werkt het best om via-via werving van de grond te krijgen. Dat blijkt uit recent onderzoek van Intelligence Group onder 312 werknemers.

Met een referral programma beloont de werkgever eigen medewerkers die een nieuwe medewerker aanbrengen. Werknemers is gevraagd of hun eigen werkgever een referral programma heeft. Werkgevers uit de non-profit sector blijken minder vaak zo'n programma te hebben dan werkgevers uit de zakelijke dienstverlening.

Over het algemeen gaf drie van de tien werknemers aan dat de werkgever met een referral programma werkt. In de zakelijke dienstverlening is dat wel 58 procent, terwijl dat in de non-profit sector maar 14 procent bedraagt.

Financiële vergoeding werkt het best
De beloning voor het aanbrengen van een collega blijkt vaak financieel van aard te zijn; in zo'n 94 procent van de referral programma's is dit het geval. In overige gevallen ontvangt de werknemer een attentie, zoals een dinerbon of een weekendje weg.

In het onderzoek wordt gevraagd wat werknemers zou motiveren nieuwe collega´s aan te dragen. Een (financiële) beloning blijkt werknemers het meest te motiveren om de werkgever te tippen over een goede kandidaat. Maar ook goed werkgeverschap is een belangrijke factor. Een tevreden werknemer beveelt zijn werkgever eerder aan bij vrienden en kennissen.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?