Ondernemers in Duitsland en Nederland positief gestemd

Krappe arbeidsmarkt kan groei belemmeren.

Het gaat goed met Nederlandse ondernemingen, zeker nu ook de Duitse economie aantrekt. Onderzoek van adviesbureau Ernst & Young bracht zoveel positieve meningen in Nederland en Duitsland aan het licht, dat er ‘geen rem lijkt te staan op het vertrouwen van ondernemers in de economie en de gezondheid van hun eigen bedrijf.’ Alleen de krappe arbeidsmarkt kan nog roet in het eten gooien.

Deze conclusies komen uit de Bedrijfsbarometer van Ernst & Young. Deze
kwartaalmeting onder negenhonderd Nederlandse bedrijven is deze keer afgezet tegen soortgelijk onderzoek van de Duitse lidfirma van het bedrijf. De Nederlandse en Duitse economie zijn namelijk sterk met elkaar verbonden.

Van de Nederlandse ondervraagden typeert 78 procent de economie als 'redelijk tot kerngezond'. Begin 2006 was dat nog maar 28 procent. Het vertrouwen in het eigen bedrijf is ook groot. Maar liefst 46 procent van de ondervraagden noemde het eigen bedrijf kerngezond. Begin vorig jaar was dat 33 procent.

Duitse ondernemers zijn nog positiever over de gezondheid van hun bedrijf: 89 procent noemt die tevredenstellend.

Arbeidsmarkt
Ruim eenderde van de bedrijven in Nederland verwacht een voortgaande groei
van het aantal werknemers. Maar veertig procent denkt slechts een deel van de vacatures te kunnen vervullen. ‘Daarmee lijkt het moment aangebroken dat de krapte op de arbeidsmarkt ook echt nijpend wordt voor bedrijven,' aldus Ernst & Young.

Ook Duitse ondernemers voorzien krapte op de arbeidsmarkt door de groei. Een gebrek aan geschikte werknemers kan volgens het onderzoek een rem op de verdere ontwikkeling van de economie zijn. Ondernemers willen daarom vooral het potentieel aan vijftigplussers aanspreken om een eventueel tekort tegen te gaan.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?