Organisaties hebben nauwelijks grip op overhead
Snoeien of uitbreiden met onjuiste argumenten.
Organisaties hebben vaak geen idee hoe hoog hun overheadkosten zijn. Besluiten om de overhead te verminderen of uit te breiden worden daarom veelal ‘op gevoel’ genomen. Zo is een bekende opvatting onder managers dat schaalvergroting voordelen biedt voor de overheadkosten. Maar dat is lang niet altijd het geval. Dat blijkt uit een onderzoek van managementadviesbureau
Berenschot.
Over het onderzoeksprogramma schreven Mark Huijben en Arno Geurtsen het boek
Heeft iemand de overhead gezien?. De auteurs beschrijven daarin hoe organisaties snijden in hun overhead, terwijl dat niet meer verantwoord is. Aan de andere kant zien ze organisaties die hun overhead uitbreiden, terwijl die al zeer ruim bemeten is.
Volgens de auteurs ‘ontbreekt de ratio achter deze beslissingen'. Hierdoor zijn er grote verschillen in de overhead tussen sectoren en zelfs tussen organisaties in dezelfde sector. Binnen dezelfde sector verschilt de overhead vaak meer dan een factor 2.
Op gevoel
Organisaties hebben geen idee hoe hoog hun overhead is en hoe deze zich verhoudt tot die van branchegenoten. Daardoor nemen managers voor een belangrijk deel besluiten over vaste kosten op irrationele gronden, op gevoel.
Ook blijkt: hoe meer geld organisaties verdienen, hoe groter de overhead. Maar een grotere overhead leidt niet tot een hogere productiviteit van de medewerkers in de lijn, zo waarschuwen de auteurs.
Onjuiste argumenten
Uit het onderzoek blijkt dat managementbeslissingen vaak worden gebaseerd op onjuiste argumenten. Bijvoorbeeld dat er schaalvoordelen zijn te behalen in de overhead wanneer de omvang van de organisatie toeneemt. Maar dit geldt alleen voor organisaties met minder dan 300 arbeidsplaatsen.
Ook verdedigen managers een grotere overhead met als argument dat de kwaliteit van de overhead daardoor toeneemt. Ook dit blijkt in de praktijk niet op te gaan.
Overhead vergelijken
De auteurs vinden dat organisaties hun overhead beter moeten vergelijken met die van andere organisaties. Ze hebben daartoe een eigen methode ontwikkeld, die volgens hen met succes is toegepast.