CNV wil vergoeding voor kinderopvang thuis
Ouders moeten keuze hebben.
Vakbond CNV wil dat werkende ouders een vergoeding krijgen als die hun kinderen laten opvangen door een oppas in hun eigen huis. De vergoeding zou ook verstrekt moeten worden als kinderen in het huis van de oppas worden opgevangen. Nu hebben alleen ouders die gebruik maken van formele kinderopvang, zoals een kinderdagverblijf, recht op een tegemoetkoming.
Veel werkende ouders geven de voorkeur aan ‘informele opvang’, bijvoorbeeld bij kennissen, familie of buren in eigen huis of het huis van de oppas. Ze vinden die opvang vertrouwd, omdat die aansluit aan bij de eigen levenssfeer. Het CNV vindt dat werkende ouders die gebruik maken van deze informele kinderopvang ook recht hebben een financiële (inkomensafhankelijke) vergoeding.
In het regeerakkoord staat al dat tweeverdieners die gebruik maken van informele kinderopvang meer mogelijkheden tot financiële ondersteuning moeten krijgen. Maar volgens het CNV heeft het kabinet nog geen concrete voorstellen gedaan. Daarom heeft het CNV nu zelf een voorstel naar buiten gebracht.