Kritiek op nieuwe VAR kunt u online kwijt bij de politiek

Na de afschaffing van de VAR-verklaring, loopt de invoering van de nieuwe wet DBA niet overal even soepel. Wie zijn ervaringen met de politiek wil delen, kan nu terecht op een feedback platform dat sinds kort online staat.

Ervaringen en zorgen rond de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (DBA), kunnen zelfstandig professionals (zp’ers), leveranciers (detacheerders) én opdrachtgevers nu kwijt op het nieuwe feedback platform Wet DBA van arbeidsbemiddelaar HeadFirst. De opmerkingen worden gebundeld en daarna in ontvangst genomen door Tweede Kamerleden.

Politieke debat over Wet DBA aanzwengelen
Volgens de kennisbemiddelaar is er onduidelijkheid bij alle betrokken partijen over hoe ze om moeten gaan met de nieuwe wet en hun positie. Deze onrust in de markt wordt nauwelijks belicht door 'Politiek Den Haag', maar heeft verstrekkende gevolgen, zoals voor sommige opdrachtgevers die overwegen te stoppen met de inzet van zp’ers, stelt HeadFirst. 

De dienstverlener wil met dit initiatief het politieke debat opnieuw aanzwengelen, zodat de nieuwe wet kan worden aangescherpt en beter werkbaar wordt voor alle betrokken partijen. Het primaire doel van het platform is om alle opmerkingen, positief dan wel negatief, te bundelen en aan zzp-vertegenwoordigers van de grootste politieke partijen te presenteren. Erik Ziengs, Tweede Kamerlid VVD met de portefeuille zzp en Mei Li Vos, Tweede Kamerlid PvdA en woordvoerster voor de grote groep zzp’ers in Nederland, hebben toegezegd de resultaten in ontvangst te nemen.

Verschillende behoeftes in kaart
Zp’ers, leveranciers en opdrachtgevers verkeren in een andere positie en hebben verschillende behoeftes, die mogelijk ook naar voren komen door de feedback. Het is de bedoeling om de politiek een zo volledig mogelijk beeld te geven van de uitwerkingen van de nieuwe wet in de praktijk.

MIS NIKS MEER: Alle HR-tools en modellen bij elkaar

Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?