Tevreden ondernemers nemen weer meer personeel aan

Recruiters houden het voorlopig druk. Want ondernemers zijn in uiterste beste stemming en verwachten meer mensen aan te nemen. Het positieve vertrouwen valt samen met de aanhoudende economische groei.

Dat blijkt uit cijfers van het CBS, de Kamer van Koophandel, EIB, MKB-Nederland en VNO-NCW.

Het ondernemersvertrouwen staat sinds het vorige kwartaal van 2016 rond de 9 en is al meer dan 2 jaar positief. De hoogste stand (10,1) werd in 2011 gehaald, waarna het vertrouwen afnam en omsloeg naar negatief. Maar sinds halverwege vorig jaar stijgt het vertrouwen weer richting het vorige hoogtepunt.

Meer werkgelegenheid verwacht
In samenloop met het stijgende ondernemersvertrouwen, neemt ook het aantal ondernemers toe dat uitbreiding van de werkgelegenheid verwacht. Dat aantal ondernemers staat zelfs op het hoogste punt sinds het begin van de metingen in 2008.

Verschil tussen sectoren
Er zijn wel verschillen, want in de delfstoffenwinning, de industrie en de persoonlijke dienstverlening verwachten meer ondernemers een afname van de personeelssterkte dan een toename. Dat verschil wordt in deze sectoren wel steeds kleiner.
In alle andere sectoren is juist het aantal ondernemers met groeiverwachtingen voor de personeelssterkte groter dan het aantal dat een afname verwacht.

Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?