Meer werknemers gedetacheerd via uitzendbureau.

Omzet uitzendbranche groeit, maar vlakt af.

In het tweede kwartaal van 2007, groeide de omzet van uitzendbureaus opnieuw met dubbele cijfers. De omzet groeit nu al anderhalf jaar, van kwartaal op kwartaal, boven de 20 procent. De stemming zit er bij de uitzendbureaus dan ook goed in, aldus het CBS.

Dit is het zesde kwartaal op rij waarin de omzet van de uitzendbranche meer dan 20 procent toeneemt. Al ruim twee jaar is de omzet al ruim twee keer zo hoog als voor de totale zakelijke dienstverlening.

De omzetstijging ten opzichte van een kwartaal eerder, is met bijna 4 procent wel op het laagste punt beland sinds het derde kwartaal van 2005. De uitzonderlijke omzetgroei lijkt dus wat af te vlakken.

Lagere groei uitzenduren
Het totale aantal uitzenduren was in het tweede kwartaal van dit jaar 15 procent hoger dan een jaar eerder.

De groei van het aantal uitzenduren is sinds het eerste kwartaal van 2006 weliswaar aan het afvlakken, maar nam toch nog met bijna 14 procent toe.

Stijging detacheringsuren
In de afgelopen twee jaar is het aantal detacheringsuren bijzonder sterk gestegen. Het aantal detacheringsuren was in het tweede kwartaal ruim 18 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal van 2006. Een forse toename, hoewel iets minder dan de 21 procent groei in de twee voorgaande kwartalen.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?