Ontslag voor werknemer die niet in rook wil werken
Minister Klink moet rookverbod beter handhaven.
Het rookverbod in de horeca wordt op grote schaal ontdoken, stelt
Clean Air Nederland. Dat gebeurt niet alleen bij kleine kroegen. Ook over grote poppodia of discotheken komen meldingen binnen bij het
Steunpunt rookvrije horeca van de belangenvereniging. Minister Klink moet daarom strenger optreden, vindt Clean Air Nederland.
In een open brief aan minister Klink (volkgezondheid) van 2 januari 2009, meldt Clean Air Nederland dat er bij hun steunpunt al bijna drieduizend meldingen van overtredingen zijn binnengekomen. De belangenvereniging wil daarom dat de minister de wet veel beter gaat handhaven.
Ontslag door rookverbod
Sommige meldingen noemt de vereniging ‘onthutsend en schrijnend’. Zo kwam er een melding binnen van een werknemer die ontslagen is, omdat hij er bezwaar tegen had dat hij weer in de rook moest werken.
Veel cafés maken afspraken om samen het rookverbod te overtreden. Ook zijn er gevallen waarin de kroegbaas later op de avond de asbakken weer op de bar zet, omdat er dan toch geen controles meer zijn. In kleinere plaatsen wordt zelfs in alle horecagelegenheden weer gerookt, stelt de belangenvereniging.
Ook steun horecaondernemers
De mate van overtreding van het rookverbod in de horeca baart Clean Air Nederland zorgen. Daarom pleit de vereniging voor strenge handhaving van het rookverbod. Clean Air Nederland wijst minister Klink er op dat hij ‘een wet heeft ingevoerd die door het overgrote deel van de Nederlandse bevolking met gejuich ontvangen is’.
De steun voor de wet komt volgens de vereniging ook van horecaondernemers, hoewel zij zich wel zorgen maken over de handhaving van het rookverbod.